Dalad Kambhu

Obywatelka świata z misją kulinarną.

Dalad Kambhu, której korzenie kulturowe sięgają Tajlandii i która odnosi sukcesy w świecie nowojorskich restauracji, jest prawdziwą inspiracją. Po karierze jako modelka jest teraz modną szefową kuchni w Berlinie. Wyróżnia się własnym wizjonerskim stylem, który nadaje autentycznej kuchni tajskiej osobistego charakteru. Nawet bez tradycyjnego wykształcenia w dziedzinie sztuki kulinarnej jej pasja do gotowania przyniosła jej najwyższe możliwe wyróżnienie – gwiazdkę Michelin.

„Na tym stanowisku powinno być zdecydowanie więcej kobiet.“

Dalad Kambhu dodaje, że w roku 2019 jako jedyna kobieta została wyróżniona gwiazdką Michelin.

Historia Dalady

Jej historia nie jest historią typu „od modelki do mistrza kuchni“ - podkreśla Dalada. Zamiast tego jest kobietą, która nigdy się nie poddaje: Jej pasja do ciągłego uczenia się, eksperymentowania i próbowania czegoś nowego pozwoliła jej wyzwolić prawdziwą kreatywność i stać się znaną szefową kuchni.

Wizja wyznaczająca trendy

W dążeniu do przyrządzania potraw bez marnotrawstwa

Dalad stara się realizować pasję do gotowania w sposób jak najbardziej zrównoważony. Dlatego często dzieli się swoimi pomysłami i trikami na temat tego, jak ograniczyć marnowanie żywności i zachować świeżość składników na dłużej. Proste, a jednocześnie sprytne sposoby przechowywania mogą zrobić wielką różnicę – ale Dalad idzie jeszcze dalej: jej decyzja o współpracy z Miele opiera się również na wspólnym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, co widać w takich technologiach jak strefy PerfectFresh w chłodziarkach, dzięki którym warzywa zachowują świeżość 5x dłużej lub szuflada do próżniowego pakowania produktów spożywczych.

"Mam nadzieję, że uda mi się zainspirować zmianę sposobu myślenia. Dlaczego nie przyrządzić własnych przekąsek z obierków od ziemniaków? Zamrażanie kromek chleba? Chcę, aby pomysły takie jak te jako pierwsze nasuwały się na myśl – zanim jedzenie wyląduje w koszu.“

Jak w transie

Na pierwszy rzut oka Dalad jest raczej spokojna, powściągliwa i zachowuje dystans. Ale nie dajcie się zwieść. Jest prawdziwą królową wśród elity szefów kuchni i tyle samo wymaga zarówno od siebie, jak i od urządzeń, którym było dane znaleźć się w jej kuchni.

Gdy podejmowała decyzję o tym, które z urządzeń kuchennych Miele wypróbować w pierwszej kolejności, jej uwagę zwróciła płyta grzewcza TwoInOne. Imponująca moc gotowania i zintegrowany wyciąg automatyczny zapewniają jej pełną kontrolę, której oczekuje podczas gotowania. Dzięki PowerFlex XL woda szybciej zaczyna wrzeć, a miejsce na cztery duże garnki lub patelnie zapewnia szybkość i elastyczność, których potrzebuje, aby w pełni wykorzystać swoją kreatywność.

Dalad przyznaje, że płyta grzejna TwoInOne błyskawicznie zapewnia najwyższą moc i kontrolę, dzięki czemu może uwolnić swoje pomysły.

„Przez 10 lat żyłam w wiecznie tętniącym życiem mieście, które nigdy nie zwalnia. Dlatego uwielbiam wkładać całą swoją energię w pracę.“

Twoja kolej

Do biegu, gotowi, gotujmy!