Mężczyzna w białej koszuli i z brodą opierający się o drewnianą ścianę domu. Uśmiechając się, patrzy w dal.

Zrównoważony rozwój w Miele Professional

Immer Besser:
dla planety, naszego jedynego domu

Strona startowaZrównoważony rozwój w Miele Professional

Dlaczego zrównoważony rozwój jest ważny

Nasza planeta przechodzi dziś głębokie zmiany – zmiany, których konsekwencje dopiero zaczynamy odczuwać.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości – od największej międzynarodowej firmy po najmniejsze gospodarstwa domowe. Motto „Immer Besser“ oznacza nasze przekonanie co do tego, aby zawsze stawać się jeszcze lepszymi we wszystkim, co robimy.

Motywuje nas do ciągłego rozwijania lepszych, inteligentniejszych urządzeń, aby zarówno gospodarstwa domowe, jak i firmy, które z nich korzystają, stawały się bardziej zrównoważone – z pokolenia na pokolenie.

Dowiedz się na tej stronie, jakie kroki podejmujemy na naszej drodze ku lepszej przyszłości.

Nasze cele na przyszłość

Ratowanie naszego wspólnego domu to wyścig z czasem. Z tego powodu stale rozwijamy nasze ambitne cele i zwiększamy nasze zaangażowanie. Dzięki tym obietnicom chcemy dalej podążać wybraną przez nas drogą:

Matka z córką stojące obok Małych Olbrzymów firmy Miele i patrzące w tablet.

Wdrażanie zrównoważonego rozwoju na wszystkich poziomach

Nieustannie pracujemy nad tym, aby zrównoważony rozwój stał się istotną częścią każdej fazy cyklu życia produktu lub usługi – w całym łańcuchu wartości oraz w gospodarstwach domowych lub zakładach naszych klientów.

Nowoczesny wyświetlacz dotykowy zmywarki Miele Professional.

Produkowanie urządzeń, które nie pozostawiają śladów – z zamiarem uczynienia ich w 100% neutralnymi pod względem emisji CO₂

Naszą ambicją jest opracowywanie najlepszych produktów i usług o jak najmniejszym wpływie na środowisko – tak, aby były one całkowicie neutralne pod względem emisji CO₂.

Mężczyzna patrzący przez otwór w podzespole.

Zapewnienie starym urządzeniom nowego życia w celu ograniczenia ilości odpadów

Angażujemy się w gospodarkę obiegową, która nie pozostawia po sobie żadnych odpadów, a wszystkie materiały są poddawane recyklingowi po wycofaniu z eksploatacji.

Nasza globalna reputacja w zakresie niezawodności nie jest dziełem przypadku. Wszystkie produkty poddawane są dokładnym i rygorystycznym testom¹.

 • Nasze pralki są testowane na 30 000 godzin pracy

 • Nasze suszarki są testowane na 40 000 cykli programowych

 • Nasze urządzenia myjące i dezynfekujące są testowane na 15 000 godzin pracy

 • Nasze zmywarki z systemem świeżej wody są testowane na 28 000 cykli²

 • Drzwiczki naszych pralek są otwierane, zamykane, blokowane i odblokowywane 60 000 razy

 • Drzwiczki naszych zmywarek są otwierane i zamykane 100 000 razy.

Zrównoważony rozwój – przegląd

Nasza infografika zawiera informacje o naszej firmie, naszych zobowiązaniach ekologicznych, szczegóły innych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz ciekawe fakty dotyczące skrupulatnych i rygorystycznych testów, jakim poddawane są nasze urządzenia.

Jeszcze więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój jest mocno zakorzeniony w naszych wartościach od momentu założenia firmy w 1899 roku. Przeczytaj nasze artykuły i dowiedz się więcej o naszej drodze do zrównoważonego rozwoju!

Widok z góry na wyspę z wodą, brzegiem i drzewami.

Zrównoważony rozwój jest częścią naszego DNA

Zrównoważony rozwój jest podstawą filozofii produktowej Miele od momentu powstania firmy – odkryj naszą drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Kobieta obsługująca tablet w zielonym otoczeniu

Zrównoważona przyszłość naszej planety

Miele Professional angażuje się w tworzenie zrównoważonej przyszłości naszej planety. Dowiedz się więcej o naszych zobowiązaniach dotyczących zrównoważonego rozwoju, które pomogą nam osiągnąć nasze cele do 2030 roku.

„Immer Besser“ oznacza nieustanną troskę

Jako firma rodzinna wierzymy, że przyszłość musi być zrównoważona i że nasza odpowiedzialność nie kończy się na bramie fabryki. Z tego powodu dokładamy starań, aby wszystko, co robimy, było bardziej zrównoważone, pomagając jednocześnie innym robić to samo. Tylko wspólnymi siłami możemy sprostać wyzwaniom, przed którymi stoi nasz świat.

Burza mózgów biznesmenów w sali konferencyjnej
Do zrównoważonego rozwoju podchodzimy na poważnie

Ponad 50% budżetu Miele na badania i rozwój przeznaczane jest na opracowywanie bardziej zrównoważonych urządzeń i usług. Duża część sprzedanych w 2020 roku pralek Miele ma najwyższą na rynku klasę efektywności.

Historyczne zdjęcie maszyny do masła
Jakość to trwałość

Od momentu powstania firmy istotą naszej filozofii produktowej jest stosowanie wysokiej jakości materiałów i wyrafinowanych metod produkcji, aby wytwarzać produkty o szczególnie wysokiej jakości i dużej trwałości. Dzięki trwałemu urządzeniu Miele Professional można więc mieć pewność, że ogranicza się zużycie.

Logo Miele
Niezawodny partner

Firma Miele (w tym Miele Professional) zatrudnia ponad 22 300 pracowników, których dobro jest dla nas bardzo ważne. Promujemy i wspieramy wszystkich naszych pracowników poprzez różne oferty HR, a naszą misją jest bycie niezawodnym partnerem dla przemysłu i społeczeństwa.

Widoczny od wewnątrz zakład produkcyjny Miele, na zdjęciu pracownik jadący na rowerze
Neutralność pod względem emisji CO₂ we wszystkich lokalizacjach

Firma Miele zobowiązała się do wdrożenia inicjatywy „Science Based Targets“ (SBTi) i jest neutralna dla klimatu (zakres 1 i 2) we wszystkich swoich lokalizacjach. Ważny kamień milowy: ograniczymy emisje w fazie użytkowania naszych produktów (zakres 3.11) o 15% w latach 2019–2030, ponieważ stanowią one największą część naszego całkowitego śladu CO₂.

Wiele różnych części zamiennych na białym tle
Twoje prawo do naprawy

Dzięki wysokiej jakości urządzenia Miele Professional cechują się długą żywotnością. W razie konieczności przeprowadzenia naprawy ważne części funkcyjne są dostępne przez okres do 15 lat od zakończenia produkcji danej serii.3 Często również poźniej istnieje możliwość dostarczenia oryginalnych części zamiennych zapewniających działanie ważnych funkcji.

Raport Miele dotyczący zrównoważonego rozwoju

Nowy raport firmy Miele dotyczący zrównoważonego rozwoju jest już dostępny do pobrania. Firma Miele potwierdza w nim swoje zaangażowanie we wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju (ang. Sustainable Development Goals, SDG), opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, i zobowiązuje się do realizacji celu 2 stopni w ramach międzynarodowej polityki klimatycznej. Podobnie jak w przypadku poprzednich raportów, w tej edycji zastosowano wytyczne Global Reporting Initiative (GRI).

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji?

Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu odpowiednich produktów i usług dla Twojej firmy. Miele Professional oferuje zrównoważone rozwiązania, które są idealnie dopasowane do Twoich potrzeb: skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!

 1. 1.
  Informacje dotyczące produktu mogą się różnić w zależności od kategorii produktów i zdolności załadunkowej.
 2. 2.
  Seria MasterLine
 3. 3.
  Nie dotyczy to produktów cyfrowych ani produktów związanych z dokumentacją procesową.