Zrównoważony rozwój jest częścią naszego DNA

Zrównoważony rozwój jest podstawą filozofii produktowej Miele od momentu powstania firmy. Odkryj naszą drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Historyczne zdjęcie kobiety w pralni zakładowej

Miele powstaje w 1899 roku jako firma zajmująca się produkcją wirówek do mleka. W latach po 1900 roku powstaje pierwsza pralka z górnym wahadłem, która w znacznym stopniu odciąża napęd. W 1910 roku powstaje pierwsza pralka z własnym napędem elektrycznym – dziedzictwo, które stanowi podstawę dzisiejszych urządzeń Miele. Mimo że z biegiem lat wiele się zmieniło – czy to w zakresie rozwiązań technicznych, wielkości naszego przedsiębiorstwa, czy też naszej planety – jedna rzecz pozostaje niezmieniona: nasza zasada przewodnia „Immer besser“ (Zawsze lepiej), która nadal kształtuje nasze przedsiębiorstwo. Jako firma rodzinna zawsze tworzymy produkty, które wytrzymują próbę czasu i chcemy wnieść swój wkład w zrównoważoną przyszłość dla wszystkich poprzez odpowiedzialne zarządzanie firmą.

Produkcję wysokiej jakości pralek rozpoczęliśmy już w 1916 roku. Już w tym czasie jesteśmy tak przekonani o jakości i trwałości naszych produktów, że na życzenie oferujemy naszym klientom 10-letnią gwarancję. W 1925 roku opracowujemy pralnicę o dużej ładowności dla pralni w hotelach, restauracjach i szpitalach, która w późniejszym czasie toruje drogę do produkcji naszej legendarnej serii Małe Olbrzymy w 1977 roku.

Widok z góry na wyspę z wodą, brzegiem i drzewami.

Nasza droga innowacji i poszukiwania coraz lepszych rozwiązań trwa przez całe stulecie, dając dowód na trwałość naszych produktów. Miele staje się zaufaną marką dla sektora profesjonalnego, dla którego najważniejszy jest zrównoważony rozwój. Nasze pierwsze cele ekologiczne zostają formalnie przelane na papier w 1990 roku. Od tego momentu regularnie informujemy o naszych postępach i co dwa lata publikujemy nasz raport dotyczący zrównoważonego rozwoju.

W 2004 roku Miele przystępuje do sieci Global Compact Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zmiany klimatyczne coraz bardziej wysuwają się na pierwszy plan w ramach globalnej świadomości, a ustanowiona na przełomie tysiącleci sieć jest największą i najważniejszą na świecie inicjatywą na rzecz zrównoważonego i odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwami. Dzięki członkostwu w sieci nasz program zrównoważonego rozwoju nabiera rozpędu.

Zaangażowanie w zrównoważoną przyszłość i nasze motto „Immer besser“ (Zawsze lepiej) przyniosło nam już nagrody w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nasze skupienie na zapewnieniu długiego okresu eksploatacji naszych produktów jest szczególnie widoczne w naszych urządzeniach do zastosowań profesjonalnych i kształtuje standardy jakości naszych produktów od pierwszych lat istnienia firmy. Niezawodność naszych produktów jest od zawsze weryfikowana poprzez rygorystyczne testy, aby zapewnić produkcję urządzeń o szczególnie długim okresie eksploatacji. Na przykład nasze zmywarki z systemem świeżej wody są zaprojektowane na 28 000 cykli programowych. Kładąc od początku nacisk na trwałość naszych produktów, pomagamy również naszym klientom osiągać ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju – teraz i w przyszłości.

Kobieta stojąca przed szklarnią z tabletem

Dzięki licznym innowacjom nasze produkty od lat wyróżniają się znacznie wyższą wydajnością w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami. Na przykład nasze suszarki z pompą ciepła zużywają o 60% mniej energii niż konwencjonalne systemy. Również inne innowacyjne rozwiązania i opracowania doprowadziły do nawiązania ważnych współpracy: w ramach naszej współpracy na wyłączność z McDonald's wspieramy tę firmę innowacyjnymi rozwiązaniami pralniczymi w sprostaniu codziennym wyzwaniom za pomocą zrównoważonych rozwiązań. Na przykład pomagamy firmie McDonald's w odzyskiwaniu tłuszczu. Wprowadzając określone zmiany w pralnicach Miele, które piorą w niższych temperaturach, zmniejszamy ilość tłuszczu, który w przeciwnym razie trafiłby do wody odpływowej. Odzyskany tłuszcz jest następnie wykorzystywany do produkcji biopaliwa, co zapewnia zrównoważony cykl. Ale to nie wszystko: McDonald's czerpie również korzyści z mniejszego zużycia wody i dłuższego okresu eksploatacji nowych urządzeń.

Jak więc wygląda nasza sytuacja pod względem zrównoważonego rozwoju w 2022 roku i dokąd zaprowadzi nas ta podróż? W ramach inicjatywy Science Based Targets Initiative (SBTi) wyznaczyliśmy sobie kolejne ambitne cele klimatyczne. Dzięki redukcji bezpośredniej i pośredniej emisji CO2 wszystkie zakłady Miele są obecnie neutralne pod względem emisji CO21 – to cel, który chcielibyśmy osiągnąć również w zakresie całego cyklu życia naszych produktów. Na tym nasze zaangażowanie się jednak nie kończy...

Będziemy kontynuować działania na rzecz ochrony naszej planety. Poprzez nasze innowacje, obietnice i bezpośrednie działania jesteśmy zaangażowani w tworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości dla przyszłych pokoleń.

Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju można znaleźć w naszym najnowszym raporcie o zrównoważonym rozwoju.

Kontakt z nami

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji o naszych produktach? Skontaktuj się z nami. W każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji i z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.

  1. 1.
    w odniesieniu do Scope 1 i 2