O nas

O nas

Najwyższa jakość jest naszym priorytetem – a postępowanie w myśl filozofii „Immer besser“ (Zawsze lepiej) naszym wspólnym celem. Jako jedyny producent poddajemy nasze produkty testom obejmującym aż 30 000 godzin eksploatacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie czystego szkła laboratoryjnego, czy codzienne pranie dla gości hotelowych: od ponad 115 lat zgodnie z naszą filozofią opracowujemy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów, tak aby oni z kolei mogli zaoferować najlepsze efekty swoim klientom.

Dobre powody, by wybrać Miele Professional

Jakość Miele Professional

Jakość, na której można polegać. Urządzenia Miele Professional są projektowane przez inżynierów Miele i produkowane ze starannie dobranych komponentów, w przeważającej części we własnych zakładach w Niemczech i Europie. Niemiecka myśl techniczna oznacza dla nas przede wszystkim, że traktujemy wszystko bardzo dokładnie – aż po najdrobniejsze detale. A ponadto przywiązujemy dużą wagę również do drobnych ulepszeń.

Dzięki temu możemy, jak nikt inny w branży, zagwarantować najwyższą trwałość naszych produktów i 100-procentową jakość – we wszystkim, co robimy.

 

Ekonomiczność Miele Professional

Jakościowa przewaga produktów Miele Professional przynosi korzyści przede wszystkim w dłuższej perspektywie. Analizując koszty w całym okresie eksploatacji naszych produktów, wyraźnie widoczne stają się oszczędności, jakie one zapewniają. Dla naszych klientów niemiecka myśl techniczna oznacza najwyższą ekonomiczność: długa żywotność, niewielkie zużycie wody i energii – w połączeniu z szybkimi, pewnymi cyklami roboczymi i trwałą, bezawaryjną technologią.

 

Wydajność Miele Professional

Niezależnie od wymagań stawianych naszym urządzeniom, wszystkie wyróżniają się wyjątkowo wysoką wydajnością i długą żywotnością. Każdy produkt jest poddawany końcowym testom eksploatacyjnym i dopiero po ich bezbłędnemu zaliczeniu jest udostępniany do zastosowania w praktyce. Nasze urządzenia pracują i pracują – a nasi klienci mogą skupić się na tym, co najważniejsze: najlepszych wynikach pracy.

 

Ergonomia Miele Professional

Urządzenia Miele Professional posiadają szereg inteligentnych funkcji i pozwalają na precyzyjne dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Wiele z tych procesów przebiega automatycznie, a parametry programów wybiera się szybko i intuicyjnie. Łatwa nawigacja za pomocą wyświetlacza tekstowego zapewnia bezpieczne użytkowanie.

 

Serwis Miele Professional

Nasz serwis zaczyna się jeszcze przed wysyłką produktów. Przeprowadzamy dokładne analizy potrzeb połączone z planowaniem procesów i szczegółowymi kalkulacjami efektywności ekonomicznej. Wspólnie z naszymi klientami opracowujemy specyficzne koncepcje do indywidualnych przypadków zastosowania. W ten sposób powstają dostosowane do potrzeb rozwiązania systemowe, które gwarantują niezawodną realizację procesów. Podczas codziennej pracy nasi klienci mogą zawsze liczyć na pomoc naszego działu serwisowego. W ramach indywidualnie dopasowanych programów serwisowych z umowami na konserwację oferujemy serwis prewencyjny. Przeglądy, konserwacje i czynności serwisowe przyczyniają się do bezpieczeństwa procesów roboczych, utrzymania wartości urządzeń, a tym samym do zabezpieczenia inwestycji. Jeśli cokolwiek stanie się z naszymi urządzeniami, dzięki gęstej sieci serwisowej Miele Professional jesteśmy w stanie zareagować bardzo szybko – w przypadku techniki medycznej w wielu regionach nawet 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Filozofia

Miele Professional skupia się na produkcji produktów przemysłowych do następujących zastosowań: przemysłowe zmywanie naczyń, technika pralnicza, technika laboratoryjna, technika medyczna i stomatologiczna. Wszędzie tam, gdzie potrzebne są najwyższej klasy, innowacyjne produkty o wysokiej wydajności czyszczenia i wysokich standardach higienicznych, najlepszym wyborem zawsze jest Miele Professional.

Historia

Od ponad 90 lat produkty przeznaczone do zastosowania przemysłowego są jedną z podstaw sukcesu firmy Miele & Cie. KG. Początkowo były to duże pralnice, później doszły zmywarki, a od lat sześćdziesiątych – produkty medyczne. Od roku 2000 dział Miele Professional przekształcił się ze zwykłego producenta w dostawcę rozwiązań systemowych dla przemysłu.

Zarządzanie

Miele Professional International jest zarządzane przez dra Christiana Kluge.

Odpowiedzialny za działalność operacyjną działu Professional spółki Vertriebsgesellschaft Deutschland jest pan Martin Hübner.

Rozwój przedsiębiorstwa

W roku obrotowym 2022 firma osiągnęła sprzedaż w wysokości 5,43 mld euro. Odpowiada to wzrostowi o 591,0 mln euro, czyli 12,2%. W Niemczech obroty wyniosły 1,47 mld euro. Na dzień 31 grudnia 2022 r. Grupa Miele zatrudniała około 23 300 osób na całym świecie, z czego 11 900 w Niemczech.

Zrównoważony rozwój

Postępowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju to nie tylko istotna wartość i tradycja w firmie Miele, ale również nieodzowny środek do osiągnięcia długoterminowego sukcesu przedsiębiorstwa. Miele jest członkiem europejskiej organizacji Global Compact i sygnatariuszem „Charta der Vielfalt“. Co dwa lata Miele publikuje raport dotyczący zrównoważonego rozwoju.