Zrównoważona przyszłość naszej planety

Miele Professional angażuje się w tworzenie zrównoważonej przyszłości naszej planety. Dowiedz się więcej o naszych zobowiązaniach dotyczących zrównoważonego rozwoju, które pomogą nam osiągnąć nasze cele do 2030 roku.

Tablet obsługiwany za pomocą rysika, w tle widać rośliny

Zrównoważony rozwój jest mocno zakorzeniony w naszych wartościach od momentu założenia firmy w 1899 roku. Jako Miele Professional zawsze kładliśmy nacisk na zrównoważoną produkcję, opracowywanie produktów o możliwie najmniejszym wpływie na środowisko i ograniczanie ilości odpadów. Obecnie zrównoważony rozwój jest dla nas wszystkich centralnym zagadnieniem. Z tego powodu sformułowaliśmy w Miele Professional szereg zobowiązań ekologicznych, które mają być motorem napędowym naszej – a tym samym Twojej – firmy. Jesteśmy przekonani, że nasza przyszłość jest nierozerwalnie związana z przyszłością naszych klientów i że tylko wspólnie możemy sprostać aktualnym wyzwaniom, przed którymi stoi nasza planeta. W ramach naszego zaangażowania na rzecz lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości chcemy Ci pokazać, w jaki sposób nasze rozwiązania mogą pomóc również Tobie w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju.

 

Przegląd naszych zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju:
Matka z córką stojące obok Małych Olbrzymów firmy Miele i patrzące w tablet.

Zobowiązanie 1: realizacja zrównoważonego rozwoju na wszystkich poziomach

W każdej fazie cyklu życia produktu nasi inżynierowie, eksperci od marketingu, pracownicy produkcji, zespoły IT i wiele innych osób zawsze szukają sposobów na usprawnienie naszych procesów i procedur. Dotyczy to zarówno projektowania i wytwarzania naszych produktów, jak i ich pakowania, testowania, użytkowania i utylizacji. Na przykład nasze nowe generacje urządzeń zostały od początku zaprojektowane z uwzględnieniem aspektu zrównoważonym rozwoju. Przykładowo urządzenia z serii Małe Olbrzymy zużywają o 22% mniej wody i o 28% mniej energii w programie Bawełna 60 stopni z wykorzystaniem zimnej wody w porównaniu z poprzednią generacją. Ponadto nasze suszarki z pompą ciepła są o około 60% bardziej ekonomiczne niż porównywalne urządzenia o konwencjonalnej konstrukcji. Nasi klienci z sektora laboratoryjnego cieszą się z mniejszego o 40% zużycia wody dzięki usprawnionej technologii naszych urządzeń myjących i dezynfekujących serii PG 85.

Stale pracujemy nad tym, aby zrównoważony rozwój towarzyszył każdej fazie cyklu życia produktu jako jego ważna część. W ten sposób pomagamy również Tobie w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju – czy to w zakresie obniżenia zużycia wody i energii, czy też bardziej ekonomicznego wykorzystania środków eksploatacyjnych. Ponadto zobowiązaliśmy się do zmniejszenia emisji CO2 w fazie użytkowania naszych produktów o 15% do 2030 roku i wspieramy Cię w osiągnięciu własnych celów w zakresie emisji.

Nowoczesny wyświetlacz dotykowy zmywarki Miele Professional.

Zobowiązanie 2: produkowanie urządzeń, które nie pozostawiają śladów – z zamiarem uczynienia ich w 100% neutralnymi pod względem emisji CO₂

Poczyniliśmy już znaczne postępy w kierunku neutralności klimatycznej. Od 2021 roku Miele we wszystkich swoich zakładach na świecie wykorzystuje energię elektryczną przyjazną dla środowiska. Nieuniknione emisje (Scope 1 i 2) są kompensowane poprzez inwestycje w globalne projekty ochrony klimatu, dzięki czemu wszystkie nasze zakłady są obecnie neutralne dla klimatu. Dążymy również do tego, aby nasze urządzenia przemysłowe stały się w 100% neutralne pod względem emisji CO2.

Przy opracowywaniu naszych produktów od zawsze koncentrujemy się zwłaszcza na trwałości i efektywności zużycia. Wszystkie urządzenia są kompleksowo sprawdzane podczas rygorystycznych testów. Na przykład nasze pralnice muszą przejść w teście 30 000 cykli programowych. Za sprawą wysokiej jakości i zrównoważonych rozwiązań pomagamy Ci uzyskać większe oszczędności i wydajność w swojej firmie, dzięki czemu jesteś w stanie osiągnąć swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, aby móc sprostać codziennym wyzwaniom za pomocą zrównoważonych rozwiązań. W ramach naszej współpracy na wyłączność z McDonald‘s wspieramy tę firmę innowacyjnymi rozwiązaniami pralniczymi. Wprowadzając określone zmiany w pralnicach Miele, które piorą w niższych temperaturach, zmniejszamy ilość tłuszczu, który w przeciwnym razie trafiłby do wody odpływowej. Odzyskany tłuszcz jest następnie wykorzystywany do produkcji biopaliwa, co zapewnia zrównoważony cykl.

Mężczyzna patrzący przez otwór w podzespole.

Zobowiązanie 3: zapewnienie starym urządzeniom nowego życia w celu ograniczenia ilości odpadów

Firma Miele Professional tworzy wysokiej jakości urządzenia przemysłowe i jest postrzegana jako uosobienie niezawodnych i trwałych produktów. Od momentu powstania firmy to stwierdzenie stanowi podstawę naszej filozofii produktowej. Postępowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju jest głęboko zakorzenione w wartościach i tradycji firmy Miele. Znajduje to również odzwierciedlenie w naszych wyczerpujących testach fabrycznych: nasze zmywarki i pralnice są poddawane ponad 10 000 cykli testowych, a nasze rozwiązania laboratoryjne, medyczne i stomatologiczne nawet ponad 15 000 cykli testowych. Te kompleksowe testy zapewniają długotrwałą niezawodność naszych produktów. W rezultacie tego urządzenia wymagają rzadszej wymiany, co z kolei przekłada się na mniejszą ilość odpadów.

Wydłużenie okresu eksploatacji naszych urządzeń zapewnia również wykwalifikowany serwis konserwacyjny i naprawczy. Skupiamy się na optymalnym planowaniu tras i zarządzaniu częściami zamiennymi, zmniejszając w ten sposób zapotrzebowanie na transport. Wielokrotnie wykorzystujemy części i materiały i dążymy do stworzenia cyrkularnego łańcucha wartości z Net-Zero Waste, w którym wszystkie materiały użyte do produkcji naszych urządzeń po zakończeniu swojego cyklu życia wracają do obiegu. Na przykład co najmniej 95% części używanych do produkcji naszych Małych Olbrzymów można poddać recyklingowi, natomiast nasze butelki PET o pojemności 500 ml do ProCare Universal 70 ST są wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu1. Dzięki naszemu zaangażowaniu w promowanie gospodarki obiegowej również Ty możesz przyczynić się do osiągnięcia celu Net-Zero Waste.

Przy stale rosnących oczekiwaniach klientów możesz polegać na firmie Miele Professional, która pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele.

Nasza droga do bardziej zrównoważonego rozwoju

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu na rzecz tworzenia zrównoważonej przyszłości? Krótka animacja zawiera przegląd naszych dotychczasowych osiągnięć oraz informacje dotyczące naszego przyszłego zaangażowania w tworzenie zrównoważonych rozwiązań.

 

Zrównoważony rozwój w liczbach

Dowiedz się więcej z infografiki na temat naszej firmy i naszych zobowiązań ekologicznych, a także na temat naszych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i poznaj ciekawe fakty dotyczące kompleksowych testów, jakie muszą przejść nasze urządzenia. Znajdziesz tu również informacje o naszych rynkach docelowych i dowiesz się na przykład, ile godzin testowane są nasze wielkokomorowe zmywarki laboratoryjne oraz jak można ograniczyć czas trwania cykli i zużycie energii dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

 

Kontakt z nami

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji o naszych produktach? Skontaktuj się z nami. W każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji i z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.

  1. 1.
    Jedynie głowica spryskująca nie jest wykonana z materiału pochodzącego z recyklingu.
  2. 2.
    Informacje dotyczące produktu mogą się różnić w zależności od kategorii produktów i wielkości wsadu.