Widok na błękitne niebo, na którym widać wierzchołki drzew,

O nas

Od momentu założenia naszej firmy kultywujemy kulturę innowacji. Naszym celem jest zapewnianie zdecydowanej wartości dodanej dla naszych klientów i wspólne dążenie do znalezienia najlepszego rozwiązania. Jesteśmy uznawani na całym świecie jako niezawodny partner biznesowy, który wyróżnia się wyjątkową jakością i doświadczeniem. Dzięki naszym rozwiązaniom komercyjnym zapewniamy wsparcie w szerokiej gamie branż: od domów opieki po kempingi, od szpitali po przedszkola, od laboratoriów po pralnie samoobsługowe itp. Oferujemy całościowe rozwiązania dla Twojej firmy.

Historyczne zdjęcie przedstawiające montaż pralnic Miele Professional

Nasza historia

Wszystko zaczęło się w Herzebrock w 1899 roku, kiedy to inżynier Carl Miele i biznesmen Reinhard Zinkann wprowadzili na rynek swoje pierwsze wirówki do mleka i maszyny do wyrobu masła. Ich motto „Immer Besser“ nie tylko przetrwało próbę czasu, ale nadal jest praktykowana w sercu naszej rodzinnej firmy. Nieustannie motywuje nas do opracowywania nowych, lepszych i inteligentniejszych rozwiązań, aby zarówno gospodarstwa domowe, jak i firmy stawały się bardziej zrównoważone – z pokolenia na pokolenie.

Rozwiązania do użytku komercyjnego zawsze były integralną częścią Miele. Od 1924 roku nasz profesjonalny zespół przez dziesięciolecia ściśle współpracował z firmami, ekspertami i partnerami z wielu branż, aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom naszych klientów i spełnić ich indywidualne wymagania. Zawsze przywiązujemy przy tym dużą wagę do zrównoważonego rozwoju: nasze rozwiązania 360PRO opierają się na naszych głęboko zakorzenionych wartościach, a także charakteryzują się wizją lepszej przyszłości dla wszystkich naszych klientów.

Cieszymy się na kolejny rozdział naszej podróży w zgodzie z zasadą „Immer Besser“.

Logo 125-lecia firmy Miele na szarym tle.

Świętuj z nami i zyskaj korzyści

Obietnica, która trwa. 125 lat jakości.

Tradycja łączy się z innowacją: od 125 lat Miele oznacza pierwszorzędną jakość, która wzbudza zaufanie. Świętuj z nami ten wyjątkowy jubileusz z wybranymi urządzeniami i odkryj naszą ofertę jubileuszową.

Jakość, na której można polegać

Wyświetlacz zmywarki MasterLine firmy Miele Professional

Nasza globalna reputacja w zakresie niezawodności nie jest dziełem przypadku. Aby zapewnić odpowiedni standard, wszystkie nasze rozwiązania są poddawane kompleksowym testom jakości i niezwykle rygorystycznej kontroli końcowej. Podczas gdy jedni są zadowoleni po kilku rundach testowych, my idziemy dalej. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować naszym klientom biznesowym trwałe urządzenia, które każdego roku zachwycają.

Na przykład nasze pralnice są testowane na 30 000 godzin pracy, zmywarki MasterLine z systemem świeżej wody na 28 000 cykli, a nasze zmywarki laboratoryjne – na 15 000 godzin pracy. Dokładnie testujemy również komponenty, takie jak przełącznik wł./wył. i drzwiczki urządzenia.

Ale to jeszcze nie wszystko. Dla nas niemiecka inżynieria oznacza maksymalną precyzję i zawsze dążymy do opracowywania usprawnień. Starannie dobieramy materiały, takie jak stal nierdzewna, aby zwiększyć trwałość naszych produktów. Opracowaliśmy również opatentowane elementy wyposażenia, takie jak nasz bęben SoftCare, aby nasi klienci mogli osiągać pierwszorzędne rezultaty. To zachęca naszych klientów do wyboru Miele Professional i wspólnego kształtowania przyszłości ich firm.

Nasza filozofia

Bizneswoman z tabletem stoi przy tablicy

Jako partner w zakresie rozwiązań od samego początku ściśle współpracujemy z klientem, aby pomóc mu w realizacji jego celów. Oferujemy najlepsze wsparcie i pewność co do podejmowania właściwych decyzji.

Jesteśmy firmą rodzinną w czwartym pokoleniu i nigdy nie wyrzekamy się odpowiedzialności za nasze produkty i procesy, naszych pracowników i partnerów biznesowych, a także za ochronę naszych zasobów naturalnych. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w wybieranych przez nas materiałach, jak i w opracowywaniu i wytwarzaniu naszych produktów.

W końcu nasza obietnica brzmi: „Immer Besser“ (Zawsze lepiej). Oznacza to, że wyznaczamy nowe szlaki i nigdy nie stoimy w miejscu. Począwszy od współpracy z naszymi klientami i dostawcami, poprzez naszą kulturę i wartości, aż po wsparcie dla naszych pracowników – zawsze staramy się robić jeszcze więcej. To właśnie nas napędza!

Nasza kadra zarządzająca

Sześciu dyrektorów zarządzających Miele

Od fabryki w małym niemieckim miasteczku do dzisiejszej firmy o zasięgu globalnym: od 1899 roku Miele znajduje się w rękach rodzin Miele i Zinkann. Oznacza to, że nasi interesariusze dosłownie mają Miele w swoim DNA.

Wraz z czterema członkami zarządu, którzy nie należą do rodziny, obie rodziny są zaangażowane w zarządzanie operacyjne i aktywnie kształtują kierunek rozwoju firmy. Czy to pracownik, partner czy klient – wszyscy są mile widziani jako członkowie naszej rodziny.

Działem Miele Professional kieruje dr Christian Kluge, który napędza nas do bycia inspirującym partnerem w zakresie rozwiązań dla naszych klientów biznesowych.

Rozwój naszego przedsiębiorstwa

Cztery młode kobiety opracowują nowe pomysły podczas warsztatów

Chcemy kształtować lepszą przyszłość i być inspirującym partnerem w zakresie rozwiązań dla naszych klientów – oto nasz cel biznesowy. Od zrównoważonego rozwoju i zwiększania efektywności po wykorzystanie naszej wiedzy specjalistycznej do promowania wspieranych przez nas firm: nasz cel biznesowy to nie tylko ambicja – to odpowiedzialność!

Zgodnie z naszym mottem „Immer Besser“ (Zawsze lepiej), w ostatnich latach podjęliśmy kilka ważnych kroków, aby osiągnąć nasze cele. Obejmują one wprowadzenie nowych produktów, które łączą sprawdzoną jakość Miele z najnowocześniejszą technologią oraz rekrutację nowych talentów, które pomogą nam zrealizować nasze cele. Oczywiście nadal pracujemy nad realizacją naszych obietnic dotyczących zrównoważonego rozwoju. Wszystko to znajduje również odzwierciedlenie w naszych wynikach biznesowych.

W roku obrotowym 2022 firma wygenerowała obroty w wysokości 5,43 mld euro. Odpowiada to wzrostowi o 591,0 mln euro, czyli 12,2%. W Niemczech obroty wyniosły 1,47 mld euro. Na dzień 31 grudnia 2022 roku Grupa Miele zatrudniała około 23 300 osób na całym świecie, z czego 11 900 w samych Niemczech.

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji?

Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu odpowiednich produktów i usług dla Twojej firmy. Miele Professional oferuje dostosowane do konkretnych potrzeb rozwiązania, które są idealnie dopasowane do Twoich potrzeb: skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!