Elegancja i inteligentne sterowanie 

Aura 4.0 Ambient 
Ten innowacyjny wyciąg nie tylko odprowadza opary kuchenne i filtruje je, lecz również ma szereg nowych funkcji. Za sprawą funkcji odprowadzania wilgoci HumidityBalance, Aura 4.0 Ambient absorbuje wilgoć powstającą podczas procesu gotowania. Zintegrowany czujnik dokonuje pomiaru powietrza w pomieszczeniu i określa optymalny czas uwalniania wilgoci w filtrze. W ten sposób można nieustannie cieszyć się optymalnym klimatem. Za zmysłowe doznania zapachowe niezależnie od procesu gotowania odpowiada ekskluzywna funkcja zapachowa AmbientFragrance. W zależności od preferencji i gustu do wyboru są różne nuty zapachowe dyskretnie wprowadzane do pomieszczenia. Aura 4.0 Ambient umożliwia również stworzenie odpowiednich warunków oświetleniowych: dzięki funkcji MyAmbientLight można dowolnie ustawiać kolory światła. Aura 4.0 Ambient to pierwszy wyciąg od Miele, który został wyposażony w układ inteligentnego sterowania za pośrednictwem aplikacji Miele. Do tego potrzebna jest płyta z funkcją Miele@home. 
Inteligentne sterowanie tylko przez aplikację Miele
Optymalne połączenie: dzięki funkcji Con@ctivity wyciąg i płyta grzejna mogą się komunikować. Do tego potrzebna jest płyta z funkcją Miele@home. Za pomocą aplikacji Miele można zmieniać ustawienia funkcji MyAmbientLight, HumidityBalance i AmbientFragrance. I najlepsze: z Con@ctivity i aplikacji Miele można korzystać jednocześnie lub niezależnie. W razie awarii podst. funkcje można obsługiwać ukrytymi przyciskami dotykowymi.
Podświetlenie w indywidualnie wybranym kolorze 
W najlepszym świetle: stwórz niepowtarzalną atmosferę oświetleniową w swojej kuchni dzięki MyAmbientLight. Kolor światła można dowolnie i wygodnie ustawiać za pomocą aplikacji Miele – w zależności od otoczenia i nastroju. Równie elastycznie można regulować jasność dzięki funkcji ściemniania MyAmbientLight. Wyjątkowe oświetlenie otoczenia przykuwa wzrok.
Wyjątkowe doznanie zapachowe 
Zrób wdech i się odpręż: wyciąg nie tylko redukuje nieprzyjemne zapachy w kuchni, ale także uwalnia świeżą woń. Niezależnie od procesu gotowania – doświadczysz wyjątkowych doznań zapachowych. W zależności od preferencji do wyboru są różne nuty zapachowe. Flakon zapachowy wkłada się do wyciągu od góry i jest łatwy do wymiany. Długość uwalniania zapachu i odstępy czasowe można dowolnie i wygodnie ustawiać za pomocą aplikacji Miele. 
Wyjątkowa funkcja odprowadzania wilgoci 
Funkcja HumidityBalance zapewnia, że wilgoć wytwarzana podczas gotowania jest adsorbowana przez specjalny filtr. Zintegrowany czujnik mierzy temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniu i określa optymalny czas uwalniania wilgoci związanej w filtrze, dzięki czemu zawsze można cieszyć się doskonałym klimatem. Funkcją tą można sterować za pomocą aplikacji Miele.
Cechy wyposażenia w zależności od modelu