Kompetencje w dziedzinie techniki wentylacyjnej

Technika wentylacyjna
Wszystkie wyciągi kuchenne Miele są sprawdzone zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami europejskimi. Wartości dotyczące wydajności i głośności podane w opisie produktów to wartości reprezentatywne i porównywalne. Miele jest członkiem CECED* (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów AGD), w ramach którego wszyscy członkowie podjęli dobrowolne zobowiązanie do pomiaru wartości wydajności i głośności zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi oraz do publikowania w katalogach wyłącznie takich danych. Stanowi to gwarancję transparentności danych dotyczących mocy dla klientów końcowych.
Obieg extern
Zastosowanie zewnętrznego wentylatora w obiegu otwartym pozwala zredukować odgłosy w rejonie kuchni. Wentylator znajduje się wówczas nie tak jak zwykle w wyciągu, lecz zostaje np. zamontowany na ścianie zewnętrznej budynku. Aby osiągnąć najlepszy efekt należy zachować odstęp wentylatora od części dekoracyjnej minimum 5-7 m. Wentylator i wyciąg są ze sobą połączone za pomocą przewodu sterującego. Dla tego rozwiązania Miele oferuje silniki zewnętrzne do montażu na ścianie zewnętrznej (AWG 102*), dachu (DGG 102) lub w środku (ABLG 202).
Tłumik – plus dla spokoju
Spora liczba wyciągów kuchennych Miele jest seryjnie wyposażona w wysoce wydajny pakiet Silence, który zapewnia bardzo cichą pracę. Tłumik DASD 150 firmy Miele, który jest dostępny jako wyposażenie dodatkowe, zapewnia jeszcze cichszą pracę. Dzięki niemu poziom hałasu spada aż o 4,5 dB(A) re1pW, a środowisko pracy staje się jeszcze cichsze. Ponadto umożliwia elastyczne zastosowanie. Nadaje się zarówno do pracy w obiegu otwartym, jak i zamkniętym.
Przepust ścienny
Aby móc wyprowadzać zużyte powietrze na zewnątrz, w ścianie zewnętrznej należy osadzić przepust ścienny. W przypadku tradycyjnych rozwiązań może powstawać mostek termiczny, który powoduje straty energii. Na przykład w zimie, zimne powietrze może przenikać do systemu rur odprowadzających. Przepust ścienny Miele DMK 150-1* zapobiega powstawaniu tego zjawiska, ponieważ jest wyposażony w szczelnie zamykaną klapę zwrotną. Zamek magnetyczny uniemożliwia wnikanie zimnego lub ciepłego powietrza z zewnątrz do środka budynku – co oszczędza energię. Również żadne zanieczyszczenia ani liście nie zatkają przewodu odprowadzającego. Lamele kratki wentylacyjnej nie ograniczają przepływu powietrza, co redukuje spadki wydajności wyciągu i zapewnia swobodne odprowadzanie oparów.
Przepust dachowy
Jeśli powietrze wylotowe ma być odprowadzane na zewnątrz na dachu, potrzebny jest przepust dachowy. Miele oferuje różne wersje (DDF 125/150 lub DDF 200), które można stosować do dachów o kącie nachylenia od 22°, jak również do wszystkich rodzajów dachówek. Korpus z wysokowartościowej stali szlachetnej jest osadzony w stabilnej ramie dekarskiej z odpornego na czynniki pogodowe ołowiu.
Rury odprowadzające
Przewody wylotowe umożliwiają ukierunkowane wyprowadzanie zapachów, wilgoci i ciepła na zewnątrz. Geometria i budowa dróg odprowadzających ma istotne znaczenie dla mocy wyciągu oraz głośności jego pracy. Najbardziej polecane są okrągłe kanały o gładkich ścianach lub specjalne płaskie kanały bez redukcji średnicy. Miele poleca średnicę 150 mm. W przypadku okapów o bardzo wysokiej mocy stosuje się zazwyczaj średnicę 200 mm. Miele oferuje węże Aluflex o niskim karbowaniu. Węże Aluflex DAS 150 i DAS 200 o średnicy 150 i 200 mm spełniają wymagania klasy ochrony pożarowej B1.°
Patent dla AWG 102: DE 102 20 515 B4Patent: DE102008044692  Cechy wyposażenia w zależności od modelu