Zaleta dla zdrowia

Potwierdzone naukowo 
Naukowcy z renomowanych uniwersytetów w Giessen i Koblenz/Landau udowodnili cenne zalety gotowania na parze w porównaniu z tradycyjnymi metodami – dla zapewnienia wyższej zawartości substancji witalnych w żywności. 
Więcej witamin na co dzień 
Żadna inna witamina nie spełnia tak wielu ważnych funkcji jak witamina C, ponieważ przyczynia się między innymi do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. W przypadku przyrządzania warzyw za pomocą urządzenia do gotowania na parze Miele większość witamin zachowuje się – w przeciwieństwie do tradycyjnego gotowania w wodzie: papryka z urządzenia do gotowania na parze zawiera 25 % więcej witaminy C, brokuły nawet 50 % więcej. 
Tak zdrowe jak surówka 
Spożywanie surowych owoców i warzyw dostarcza do organizmu szczególnie dużą ilość witamin i minerałów. Za pomocą urządzenia do gotowania na parze Miele można gotować żywność, zachowując jej ważne składniki odżywcze – ponieważ papryka gotowana na parze zawiera tyle samo składników odżywczych, co papryka surowa. Dla porównania: papryka gotowana w wodzie zawiera około 45 % mniej składników odżywczych. 
Przekonująco razy 4 
Wygląd, zapach, smak i spójność: cztery kryteria, które mają decydujące znaczenie dla przyjemności spożywania wszelkich potraw. W testach laboratoryjnych zgodnie z naukowym systemem punktacji zostały ocenione bardziej niż jednoznacznym wynikiem: gotowanie na parze jest najsmaczniejszym i najzdrowszym sposobem przyrządzania potraw, zarówno świeżych, jak i mrożonych. Nawet ryby zachowują w parze swoją strukturę, wygląd i niepowtarzalny smak – to wyraźna oznaka przewagi sensorycznej naszych urządzeń do gotowania na parze.
Cechy wyposażenia w zależności od modelu