Intuicyjność i przemyślana konstrukcja

DualSteam
Będąca innowacyjnym rozwiązaniem nowa technologia DualSteam jest stosowana we wszystkich urządzeniach do gotowania na parze Miele o wysokości 45 cm. Dzięki wydajnej wytwornicy pary (3,3 kW) komora gotowania bardzo szybko się nagrzewa, dzięki czemu po upływie krótkiego czasu można umieścić potrawę w urządzeniu. Dzięki specjalnemu rozmieszczeniu i ustawieniu dwóch dysz parowych DualSteam para przepływa z dużą prędkością do komory gotowania, gdzie szybko i równomiernie jest rozprowadzana wokół naczyń do gotowania na parze – potrawy gotują się równomiernie w celu uzyskania pełni smaku.
MonoSteam
Najlepsza technologia do mniejszych komór do gotowania na parze: opracowana specjalnie do naszych wolnostojących urządzeń do gotowania na parze zajmujących niewiele miejsca technologia MonoSteam zapewnia najlepsze możliwe doznania smakowe. Dzięki tej technologii wytwornica pary znajduje się w pojemniku na wodę – para jest szybko wprowadzana do komory gotowania przez wlot pary. Oznacza to, że możesz się również cieszyć pełnią smaku potraw w małym formacie. 
PowerSteam
Nawet po 35 latach pierwsza technologia urządzeń do gotowania na parze nadal zachwyca szybkim generowaniem pary. Urządzenie błyskawicznie się nagrzewa dzięki wytwornicy pary o mocy 5,0 kW. Kolejny plus: ciśnieniowe gotowanie na parze w temperaturze do 120 °C zapewnia najkrótsze czasy gotowania, jakie można uzyskać w przypadku gotowania na parze. Potrawy są gotowane w mgnieniu oka, równomiernie i profesjonalnie przyrządzone.
Cechy wyposażenia w zależności od modelu