Najwyższa jakość Miele dla długiej żywotności

Żaden dzień powszedni nie bywa tak ciężki, jak test produktów Miele: zanim odkurzacze Miele trafią do produkcji seryjnej, muszą przejść w naszym laboratorium rygorystyczne testy.
Test węża: Niewiarygodna wytrzymałość!
Węże ssące Miele są w laboratorium 120 000 razy skręcane, wyginane i rozciągane obciążeniem 5 kg. Dzięki temu można beztrosko ciągnąć odkurzacz Miele za sobą.
Test długodystansowy silnika: Taka trwałość!
Od naszych odkurzaczy wymagamy najwyższej mocy przez cały okres użytkowania. W intensywnym teście długodystansowym ze stałym włączaniem i wyłączaniem, silniki Miele muszą wykazać dobrą kondycję.
Test słupków i progów: Solidność wykonania!
W prawdziwym życiu odkurzacz Miele musi wytrzymać wiele progów i zderzeń - w tym teście równo 16 500 razy raz za razem. Obudowy i rolki jezdne Miele udowadniają tutaj swoją wysoką wytrzymałość.
Test zwijania przewodu: Zawsze niezawodnie!
Przewody zasilające Miele są 10 000 razy rozwijane i z powrotem zwijane na naszych stanowiskach kontrolnych. Dopiero wtedy jesteśmy zadowoleni - i całkiem pewni, że wszystko będzie dobrze działać również u Państwa w domu.
Test ssawek podłogowych: Przykładowa trwałość!
Ssawka podłogowa Miele musi pokonać 1000 km na różnych okładzinach podłogowych – stanowi to równowartość odległości z Berlina do Paryża i z powrotem. W trakcie testu ssawka pokonuje ponad 40 000 razy próg drzwiowy pokryty wykładziną.
Test uchwytów: Nie do zgięcia!
Uchwyty odkurzaczy Miele są obciążane 5 kg ciężarem i 120 000 podnoszone i opuszczane. Uchwyt musi bez uszkodzeń wytrzymać stale działającą siłę dźwigni.
Cechy wyposażenia w zależności od modelu