Mniejsza wilgotność chroni Ciebie i pomieszczenia

Możliwie jak największa część jest bezpiecznie odprowadzana jako skropliny do zbiornika na skropliny. Dlatego wszystkie suszarki Miele osiągają najwyższą klasę efektywności skraplania A i są przy tym o 50 % wydajniejsze niż określają to wymogi. Dlatego im lepsza jest efektywność kondensacji suszarki, tym mniej wilgoci przedostaje się na zewnątrz. Klasyfikację znajdą Państwo obok znanych informacji dot. klasy efektywności energetycznej, na dole po lewej stronie na etykiecie energetycznej umieszczonej na urządzeniu Miele.
Wyjątkowa szczelność to dobry klimat pomieszczenia
Suszarki Miele skraplają wilgoć z ubrań podczas procesu suszenia tak efektywnie, że tylko minimalna jej ilość przedostaje się do powietrza w pomieszczeniu. Im wilgoć w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych jest mniejsza, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia pleśni na ścianach czy sufitach. Dlatego bez problemu można używać suszarkę także w pomieszczeniach bez okien lub w domach pasywnych.
Miele jest lepsza niż
klasa efektywn. skraplania A
Suszarki Miele skraplają wilgoć z prania o około 50 %* wydajniej, niż wymagają tego wytyczne klasy A. Wydajność skraplania została ustalana na podstawie porównania, ile wody znajdowało się w tekstyliach przed suszeniem z wodą zgromadzoną w zbiorniku na skropliny.
Poniżej przedstawiamy istotne różnice w przypadku procesu suszenia 8 kg prania:
System uszczelniający zapobiega utracie wilgoci
Doskonały system uszczelniający drzwi suszarek Miele stanowi istotne kryterium jakości oraz warunek wysokiej i trwałej efektywności. Specjalny pierścień uszczelniający drzwiczek bębna z włóknami Kevlar® pozwala osiągnąć lepszy współczynnik szczelności. Wilgoć nie może wydostać się przez drzwiczki, tylko pozostaje w urządzeniu.
Najlepsza wydajność w najkrótszym czasie
Technologia suszenia Miele stawia na pierwszym miejscu przyjazność użytkowania. W ten sposób suszarki Miele pozwalają na osiąganie najlepszych wyników w najkrótszym czasie. Jednocześnie oddają do otoczenia 50 %* mniej wilgoci, niż wymaga tego klasa efektywności skraplania A.
Podczas procesu suszenia do otoczenia przedostaje się ok.
750 ml* wilgoci. Odpowiada to ok. trzem małym butelkom wody.
W tej klasie do otoczenia nie może przedostać się więcej niż 500 ml wzgl. 2 małe butelki wody.
W suszarkach Miele tylko około 250 ml wody wydostaje się do środowiska - czyli około 1 małej butelki z wodą
przetestowane w laboratoriach MieleOparte na załadunku 8 kg i 60 % wilgotności początkowej Cechy wyposażenia w zależności od modelu