Daty i fakty

Przedsiębiorstwo

Firma Miele & Cie. Spółka komandytowa od założenia w 1899 roku jest własnością rodzin Miele (51 procent) i Zinkann (49 procent). Siedziba główna wraz z zarządem mieści się w Gütersloh.

Kluczowe fakty (arkusz danych)

Filozofia

Miele jest niezależną firmą rodzinną z misją bycia liderem jakościowym i technologicznym w swojej branży. Miele to partnerska postawa wobec partnerów biznesowych, zorientowana na pracowników kultura firmy oraz konsekwentne podtrzymywanie wartości i celów.

Filozofia firmy ("O nas")

Zarząd firmy

Spółka Miele&Cie jest wspólnie zarządzana przez pięciu dyrektorów : Olaf Bartsch (Finanse i Administracja), Dr Stefan Breit (Technologia), Rebecca Steinhage (Human Resources & Corporate Affairs), Dr Axel Kniehl (Marketing i Sprzedaż), jak również Dr Markus Miele i Dr Reinhard Zinkann (zarządzający udziałowcy). 

Zatrudnienie

Firma Miele zatrudnia 23.300 tys. osób, w tym 11.900 tys. osób w Niemczech.

Rozwój przedsiębiorstwa

W roku obrotowym 2022, który zakończył się 31 grudnia, firma osiągnęła obrót w wysokości 5,43 mld euro. Odpowiada to wzrostowi o 591,0 mln euro, czyli o 12,2%. Na swoim rodzimym rynku w Niemczech, firma zwiększyła się o 1,47 mld euro.

Odpowiedzialność i zrównoważony rozwój

Dla Miele wartości i tradycja stanowią podstawę dla długoterminowego sukcesu przedsiębiorstwa. Miele jest członkiem organizacji ONZ na rzecz odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju biznesu Global Compact oraz sygnatariuszem "Charta der Vielfalt". Co dwa lata Miele publikuje raport zrównoważonego rozwoju. Więcej na temat zrównoważonego rozwoju w Miele można znaleźć tutaj.

Pobierz raport

Historia

Firma została założona w 1899 roku przez Carla Miele i Reinharda Zinkanna jako fabryka wirówek, Miele rozwinęło się najpierw jako kompleksowy dostawca wyposażenia dla rolnictwa, dostarczając linie produkcyjne (m.in. do mleczarni), pralki, jednoślady a nawet samochody. Dzisiaj firma koncentruje się na wyzwaniu bycia światowym liderem jakościowym i technologicznym na rynku urządzeń domowych i profesjonalnych.