Urządzenia chłodnicze Miele

Odpowiednie warunki dla żywności

Przechowywanie żywności w odpowiednich warunkach jest kluczowe dla przedłużenia jej terminu przydatności do spożycia. Nasze chłodziarki i zamrażarki zapewniają optymalną temperaturę i wilgoć dla każdego produktu.

Poznaj urządzenia chłodnicze Miele
dyna

Optymalna temperatura

Dzięki funkcji DynaCool powietrze jest równomiernie rozprowadzane w komorze chłodzenia za pomocą zintegrowanego wentylatora, rozkładając optymalnie temperaturę i wilgoć. Wszystkie przechowywane produkty spożywcze są chłodzone z mniej więcej taka samą temperaturą.

pojemność

Pojemność

Chłodziarki Miele dają możliwość przechowywania większej ilości produktów przez dłuższy czas. Szuflady i półki są bardzo pojemne i jest do nich łatwy dostęp dzięki pełnemu wysuwowi prowadnic.

perfectfresh

PerfectFresh/PerfectFresh Pro

W strefie PerfectFresh i PerfectFresh Pro panują optymalne warunki przechowywania dla owoców, warzyw, ryb, mięsa i produktów mlecznych. Strefy gwarantują dłuższe przechowywanie żywności (3x dłuższe dla PerfectFresh, 5x dłuższe dla PerfectFresh Pro), ponieważ temperatura jest regulowana automatycznie i zawiera się w zakresie 0-3°C. Dla niewrażliwych na zimno produktów spożywczych są to optymalne warunki, które przedłużają ich trwałość.

wilgotność

Odpowiednia wilgotność

Dodatkowo w strefie PerfectFresh Pro można tak wyregulować wilgotność, żeby odpowiadała przechowywanym produktom spożywczym. Podwyższona wilgotność powietrza powoduje,
że produkty spożywcze nie wysychają tak szybko, pozostają dłużej chrupiące i świeże.

mrozenie

Mrożenie żywności

Mrożenie żywności to prosty i zdrowy sposób na jej przechowywanie. Świeże produkty spożywcze muszą zostać zamrożone jak najszybciej, aby zachowały wartości odżywcze, witaminy, wygląd i smak. Im wolniej są zamrażane, tym więcej tracą soków. Można to rozpoznać po tym, że przy rozmrażaniu wokół produktu zbiera się dużo wody.

miejsce

Jeszcze więcej miejsca

Istnieje wiele specjalnych pojemników i woreczków do mrożenia żywności. Polecamy szczególnie mrożenie zapakowanych próżniowo produktów - dzięki temu zajmują mniej miejsca. Miele posiada specjalne worki do pakowania z certyfikatami jakości i możliwości kontaktu z żywnością (bez BPA).