O tkaninach

Jeszcze 100 lat temu pranie było wykonywane ręcznie. Jednak już na początku 20 stulecia zostały opracowane pierwsze pralki, które znacznie ułatwiły życie codzienne gospodyń domowych. Od tego firma Miele opracowała wiele technologicznych innowacji, które często stanowią "kamienie milowe" w kwestii pielęgnacji tkanin.
W tym miejscu, oprócz interesujących informacji o materiałach, oferujemy Państwu liczne wskazówki na temat usuwania plam i wyjaśniamy znaczenie symboli dotyczących pielęgnacji tkanin.

Rodzaje tkanin i ich pielęgnacja

Czy zdarzyło się Państwu stanąć przed "górą" prania i zadać sobie pytanie: co wyprać razem i przede wszystkim jak to zrobić? W większości przypadków się udaje, ale czasem dochodzi do niemiłej niespodzianki. Ulubiona tkanina zbiegła się lub zafarbowała. Sposób wykonania włókien tekstylnych w znacznym stopniu definiuje ich pielęgnację. Dlatego należy przestrzegać pewnych "żelaznych" reguł, aby w przyszłości można było uruchomić właściwy program. Objaśnimy Państwu najważniejsze rodzaje tkanin oraz zasady ich pielęgnacji.

Dowiedz się więcej

ABC plam

Plama? - bez paniki. Leksykon prania zawiera cenne porady dotyczące usuwania plam.
Tutaj dowiedzą się Państwo jak skutecznie usunąć uporczywe zabrudzenia i uratować swoją ulubioną rzecz.

Dowiedz się więcej

Symbole pielęgnacyjne

Pranie, suszenie, prasowanie lub czyszczenie: dla wszystkich występują znaki i symbole, które zawierają określone nakazy i zakazy.
Objaśnimy Państwu najczęściej występujące na odzieży symbole konserwacyjne.

Dowiedz się więcej